25 marca 2014 11:02

Wiosna w adidasach

21 marca młodzież naszego gimnazjum powitała wiosnę biorąc udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych. Impreza została zorganizowana z inicjatywy Samorządu Szkolnego, a prowadzili ją: p. Jacek Kozyra, p. Adam Czyżewski i p. Arkadiusz Zinger.

Najpierw opiekunowie SU wręczyli dyplomy i nagrody. Tytuł „Najlepszy Kolega” otrzymał Bartosz Ogórek z I d, „Mistrzem Dobrych Manier” została Maria Karwacka z I c, a konkurs „Korzenie kultury europejskiej” wygrał Miłosz Podstawka z I c. Były również owacje dla drużyny z gimnazjum, która pod kierunkiem p. Arkadiusza Zingera zwyciężyła dzien wcześniej w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Następnie rozpoczęła się najważniejsza część imprezy- międzyklasowy turniej piłki nożnej. W finale zagrały drużyny z III d i II b, a kibice dopingowali swych kolegów. Najwięcej goli strzelili: Czarek Okoń z III d i Maciek Galiński z IIb. Wygrała drużyna z III d. W meczu towarzyskim uczniowie – nauczyciele po wyrównanej walce zwyciężyli nauczyciele. Decydującą bramkę strzelił p. Adam Czyżewski.

Dzień powitania wiosny był ciepły i słoneczny, upłynął zatem pod hasłem zawodów i gier sportowych, z czego młodzież bardzo się cieszyła.

Informacje przygotowała E. Rola