22 października 2013 22:44

Wycieczka do Warszawy

16 października 2013 r. młodzież naszego gimnazjum, wspólnie z paniami: Dyrektor Anną Krzyżanowską, Dorotą Kędzierską, Iwoną Pietrzak-Płachtą oraz Agnieszką Czerwińską uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

Głównym punktem programu było zwiedzanie Telewizji Polskiej. Uczniowie mieli okazję zobaczyć cztery różne studia telewizyjne: studio sportowe, studio „Pytania na śniadanie”, studio nagraniowe programu dla dzieci „Domisie” oraz studio „Jaka to melodia”. Obejrzeli również nagrania do kolejnych odcinków „Domisiów” i programu „Jaka to melodia”. Wycieczka po telewizji zakończyła się w niewielkim muzeum TVP, gdzie wyeksponowane są legendy polskich bajek: zając Poziomka, krasnal Chałabała czy Jacek i Agatka.

Kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego oraz jej unikatowych ogrodów dachowych. Pogoda dopisała, a jesienna roślinność ogrodów w połączeniu z nowoczesną architekturą  budynku zostawiła niezapomniane wrażenia.

Ostatnim punktem programu był obiad w pizzerii oraz spacer po Starym Mieście. Uczniowie zobaczyli m. in.: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Katedrę Świętego Jana i pomnik Warszawskiej Syrenki.

Informację przygotowały: I. Pietrzak Płachta i Beata Mazur- Wójtowicz.