16 października 2013 05:12

Dożynki

Dnia 22 września 2013r. w Sobianowicach odbyły się Dożynki Gminne. Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły jak co roku brali w nich udział. Po uroczystej dziękczynnej Mszy świętej zaproszeni goście mogli oglądać wystawę prezentującą działalność Gimnazjum w Pliszczynie na rzecz społeczności lokalnej. Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród zwiedzających.

Po części oficjalnej można było wziąć udział w konkursie wokalnym przygotowanym przez panią Agnieszkę Czerwińską, oraz w konkursie wiedzy o Gminie Wólka, który prowadził pan Jacek Kozyra.

dbył się również plener malarski, w którym udział wzięło kilkoro z naszych uczniów. Po jego zakończeniu odbyła się licytacja wykonanych prac. Pieniądze zostały przeznaczone na pomoc charytatywną.