17 czerwca 2016 23:46

Pliszczyńska nutka

14 czerwca 2016 r. odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs piosenki pod nową nową nazwą „Pliszczyńska nutka”. Nazwa konkursu nowa, ale idea pozostała wciąż taka sama - spotkanie placówek oświatowych współpracujących z naszą szkoła i promocja talentów wokalnych.

W konkursie brały udział 23 osoby z 6 szkół. Gościliśmy uczestników z Turki, Łuszczowa, Sobianowic, Sz. P. i Gimnazjum z Pliszczyna oraz Radawczyka.

Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach: szkoły podstawowe klasy I-III, szkoły podstawowe klasy IV-VI i gimnazja. Oceny dokonało jury w składzie: P. Anna Sokołek - dyplomowana wokalistka i trenerka pracy z głosem. Uczestniczka prestiżowego konkursu „Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych” w Zamościu w 2012 roku. Wieloletnia solistka zespołów Gospel Rain i Full Power Spirit, z którymi koncertowała na terenie całej Polski i za granicą, czestniczka programów telewizyjnych TVP2 „The Voice of Poland” i „Bitwa na głosy” oraz p. Paweł Kosiński, artysta, muzyk, wokalista i gitarzysta współpracujący z Agencją Muzyczną NAVIS w Lublinie.

Tegoroczni zwycięzcy to w poszczególnych kategoriach:
Kategoria szkoły podstawowe klasy I-III - Maja Grzegorczyk ze szkoły podstawowej w Łuszczowie.
Kategoria szkoły podstawowe klasy IV-VI - Julia Goździewska ze szkoły podstawowej w Turce.
Kategoria gimnazja - Dorota Tarczyluk z gimnazjum w Pliszczynie.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, i zapraszamy w przyszłym roku.

Informację przygotowała: Iwona Pietrzak-Płachta oraz Szkolne Koło Fotograficzne