15 czerwca 2016 11:24

Zielona Szkoła w Bieszczadach

W dniach 6, 7, 8 czerwca uczniowie gimnazjum, głównie z klas pierwszych, poznawali przyrodę i historię Bieszczadów. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ruiny zamku Kmitów w rezerwacie na górze Sobień, szybowisko w Bezmiechowej, tu odbyły sie pokazy ptaków drapieżnych oraz rezerwat geologiczny - Kamień Leski. Drugi dzień poświęciliśmy wyłącznie na góry. Wędrowaliśmy kilka godzin po Połoninie Wetlińskiej, a przy schronisku Chatka Puchatka ratownik GOPR opowiedział o zasadach bezpieczeństwa w górach. Po drodze zwiedzaliśmy cerkiew w Czarnej. Wieczorem odpoczywaliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Trzeciego dnia byliśmy w bacówce Nikosa, gdzie degustowaliśmy różne sery: bundz, feta, huculski. Następnie zwiedzaliśmy okolice Jeziora Solińskiego: zaporę w Solinie, rezerwat Koziniec - dawny kamieniołom, ogród biblijny. Na zakończenie wycieczki odbył się rejs statkiem "Bryza" po Jeziorze Solińskim.

Inf.: Irena Kornas