14 czerwca 2016 15:55

Z absolwentką o literaturze

10.06.2016 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IIa i IIc z absolwentką naszej szkoły Karoliną Karwacką. Rozmawiali oni o książkach, które uznają za wyjątkowe, ważne dla siebie z różnych względów.

Wstępem do tych rozmów była chwila refleksji nad tym, dlaczego czytanie książek to przywilej, z którego nie należy rezygnować. Podzieliły się nimi uczennice z klasy IIa realizujące w tym semestrze projekt edukacyjny pt. „Najpiękniejsze cytaty o książkach”. Przywołały one wypowiedzi o książkach autorów, żyjących w różnych czasach, począwszy od starożytności a skończywszy na współczesności, które uznały za najpiękniejsze. Podkreśliły też różne korzyści, jakie wynikają z czytania książek.

Karolina zaprezentowała powieść R. R. Tolkiena pt. Władca pierścieni”. Wskazała na emocjonującą fabułę, wyjątkowość bohaterów, przesłanie moralne lektury. Podczas wypowiedzi korzystała z prezentacji multimedialnej zawierającej wiele ciekawostek, zdjęć dotyczących książki. Opowiadała o niej z taką pasją, że zachęciła młodszych kolegów do dzielenia się ich upodobaniami czytelniczymi. Natalka Kierniej, Julka Jarosz, Grzegorz Szafrański mówili o tym, czego poszukują w literaturze i co w niej znajdują.

Karolino, dziękujemy! To było ciekawe i pouczające spotkanie.

Inf.: Dorota Kędzierska
Zdjęcia: Iwona Pietrzak-Płachta