12 maja 2016 09:46

Awantura w Krainie Rumianku

„Awantura w Krainie Rumianku” to gra terenowa, w której 11 maja 2016 roku wzięli udział uczniowie klasy III b i III d wraz z opiekunami: p. A. Abrycht, p. B. Kozyrą, p. A. Siembidą i p. D. Kruszyńską. Uczestnicy podzieleni na cztery grupy wędrowali z mapą wśród zabudowań, łąk i pól wsi Hołowno. Wykonując specjalne zadania zdobywali wiedzę o ziołach, dawnych zajęciach domowych, tajemnicach warzenia soli. Młodzież wykazała się wiedzą oraz niezwykłą umiejętnością negocjacji podczas targów z Karczmarką, aby zdobyć rumiankowe dukaty. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach, podczas których robili kolorowe i pachnące mydełka glicerynowe z dodatkiem naturalnych ziół.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek. Było tak przyjemnie, pogoda dopisała, że uczniowie nie chcieli wracać.

Wycieczka została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Lublinie.

Inf.: Dorota Kruszyńska