22 marca 2016 20:20

Wolontariat u przedszkolaków

W ramach projektu ekologicznego: „Wędrujemy po mapie świata” realizowanego we współpracy z WFOŚ w Lublinie młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariusza Gimnazjum im. płk. pilota Wojciecha Kołaczkowskiego przeprowadziła warsztaty dla trzech grup dzieci.

16.03.2016 r. wyjechaliśmy na zajęcia do Przedszkola nr 52 w Lublinie. 18.03.2016 r. odbyły się zajęcia w przedszkolu mieszczącym się przy Szkole Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie, a następnie w Przedszkolu „Pliszka” w Pliszczynie. Dzieci wspólnie z młodzieżą śpiewały, bawiły się, wykonały z materiałów ekologicznych barwne motyle, kolorowały, słuchały bajki ekologicznej i uczyły się jak dbać o nasze środowisko. Ponieważ zajęcia sprawiły dużo radości dzieciom, planowany jest kolejny wyjazd z warsztatami.

Inf.: I. Pietrzak-Płachta, A. Siembida, D. Kruszyńska