09 marca 2016 19:23

Sięgamy po mistrzów siatkówki!

Niemożliwe stało się faktem! W ostatnim dniu ferii zimowych grupa uczniów ze szkolnej reprezentacji siatkarskiej z klas 3c i 2b pod opieką p. Jacka Kozyry i p. Arkadiusza Zingera wyjechała na spotkanie z mistrzami świata w piłce siatkowej – Karolem Kłosem i Andrzejem Wroną. Mieliśmy także okazje zdobyć autografy od Mariusza Wlazłego. Jak do tego doszło?

Od kilku lat w naszej szkole siatkówka jest najpopularniejszym sportem, a co za tym idzie, szkolna drużyna odnosi największe sukcesy na arenie międzyszkolnej. Zainteresowanie tą dyscypliną jest bardzo duże, stąd pomysł na zorganizowanie spotkania z tymi zawodnikami, których na co dzień oglądamy w telewizyjnych meczach, a osiągnęli najwięcej - mistrzostwo świata. Celem tego spotkania było dowiedzieć się jak najwięcej o tym, jak doskonalić swoje umiejętności i tworzyć zgraną drużynę siatkarską. Dlatego też nasz bełchatowski projekt zatytułowaliśmy „Drużyna to rodzina”. Nie trzeba nadmieniać, że do zorganizowania takiego spotkania trzeba nie lada wysiłku i determinacji, gdyż zawodnicy tej rangi mają bardzo napięty harmonogram, a chętnych na tego typu spotkanie jest wielu. Trwało to półtora roku, ale naprawdę warto było poczekać.

Do rzeczy! W Bełchatowie w VIP roomie spotkaliśmy się najpierw z p. Andrzejem Wroną. Serdecznie nas powitał i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie nasze pytania. A wiedzieć chcieliśmy dużo! Po chwili dołączył p. Karol Kłos, a wtedy spotkanie stało się jeszcze ciekawsze, z większą dawką humoru. Siatkarze przekazali wiele ciekawych informacji z zakresu funkcjonowania drużyny oraz własnej drogi kariery, zwracając uwagę na plusy i minusy profesjonalnego uprawiania sporu. Uczniowie dostali wiele wskazówek co do własnego rozwoju, p. Arkadiusz Zinger wzbogacił swoją wiedzę trenera, a p. Jacek Kozyra wspólnie z zawodnikami uświadomili uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych nie tylko za granicą. Po spotkaniu mięliśmy dłuższą chwilę na zdjęcia z mistrzami świata.  Co to były za emocje! Następnie oglądaliśmy profesjonalny trening drużyny Skry Bełchatów. Dla p. Arkadiusza Zingera był to najbardziej owocny i wartościowy punkt programu. Przyznał, że wykorzysta dużo z obserwowanych ćwiczeń podczas zajęć w naszej szkole. Powodzenia!

Spotkanie zrobiło ogromne wrażenie na uczniach i nas, opiekunach. Myślę, że zdobyta wiedza i rozbudzone siatkarskie ambicje przełożą się na dalsze sukcesy naszej szkolnej reprezentacji.

Warto mierzyć wysoko i dążyć do realizacji marzeń - wtedy się spełniają.Uśmiech

Inf.: J. Kozyra