22 listopada 2015 23:00

Obchody 11 listopada w naszej szkole

Tegoroczny program obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole to podsumowanie pracy z uczniami klas II w ramach programu Korona Polskiego Wychowania w zakresie realizacji celu jakim było „Budowanie wspólnoty narodu” oraz ich skojarzeń z tematem Odzyskania Niepodległości. Pojawiły się bardzo różne, często zadziwiające propozycje, jak moglibyśmy upamiętnić to święto narodowe w naszej szkole. Naszym wspólnym celem było, aby świętowanie tej ważnej dla Polaków rocznicy miało charakter ogólnoszkolny. Dlatego w bieżącym roku zaproponowaliśmy nieco inną niż zwykle formę jego obchodów.

Przygotowaliśmy okolicznościową wystawę „Wojna w oczach młodego człowieka”, biało-czerwone kotyliony dla wszystkich uczniów klas II i nauczycieli, będące symbole naszej pamięci. Każda z klas II pod kierunkiem wychowawcy przygotowała na ten dzień inną formę świętowania.

Klasa IIc przygotowała krótki apel upamiętniający ważność tej rocznicy w historii Polski. Podczas długiej przerwy klasa IIc i IId zaprosiła całą społeczność szkolną do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, wiele osób włączyło się w śpiewanie korzystając z przygotowanym specjalnie na ten cel przez klasę IId śpiewników.

Klasa IIa i IIb z wychowawcami zaprosiła klasy I na inscenizację zatytułowaną „Niepodległość widziana oczami współczesnego młodego człowieka”, a następnie na turniej strzelecki połączony z poczęstunkiem wojskową grochówką. Klasa IIc przygotowała dla klas III quiz historyczny „Co wiem o okresie niepodległości?”. W rywalizacji brały udział samorządy klasowe z klas III. Zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami, a także otrzymali dodatkowe oceny z historii.

Dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem w postaci tortu w kolorach narodowej flagi przygotowanego przez uczniów klasy IIa, obdarowani nim zostali ci uczniowie, którzy byli ubrani w odświętny strój zgodnie z sugestią organizatorów. O odświętną dekorację w tym dniu zadbała klasa IId.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i gościom bardzo za aktywny udział w szkolnych obchodach tej ważnej dla Polaków rocznicy.

Szersza foto relacja z uroczystości na stronie koła fotograficznego.

Informację przygotowała Monika Garbacz,