15 października 2015 17:52

Dzień Edukacji Narodowej w Pliszczynie

13 października odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszym gimnazjum. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat. Wszystkich zebranych powitała Pani Dyrektor Anna Krzyżanowska.

W czasie tego święta odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Po tym doniosłym akcie młodzież z Ia, Ib i Ic zaprezentowała swoje klasy.

Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim nauczycielom najlepsze życzenia z okazji ich święta i wręczyli upominki. W czasie uroczystości wystąpił chór szkolny, którym dyrygowała Pani Agnieszka Kosińska. Program został zaprezentowany na tle darów jesieni w „ogrodzie wdzięczności”.

Pani Dyrektor pogratulowała Panu Jackowi Kozyrze, który w czerwcu, w plebiscycie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, otrzymał tytuł „Nauczyciela roku”.

Życzenia dla nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły złożył Wójt Gminy Pan Edwin Gortat.

Uroczystości sprawnie prowadzili: Pani Irena Kornas i Pan Sylwester Kurnicki.

Informację przygotowała E. Rola