23 czerwca 2015 14:43

Otwarty Wojewódzki Turniej Klubowy w Wieloboju Obronnym w Pliszczynie

W dniu 13 czerwca 2015 r. na obiektach sportowych Gimnazjum im. Pułkownika Wojciecha Kołaczkowskiego w Pliszczynie odbył się Otwarty Wojewódzki Turniej Klubowy w Wieloboju Obronnym.

Formuła turnieju zainicjowana w 2011 r. przez Lubelską Szkołę Jiu-Jitsu Tsubame każdego roku przyciąga ponad 100 zawodników i już na stałe wpisała się do kalendarza imprez. Współorganizatorem V edycji jest nasze gimnazjum, ponieważ to tutaj od 2006 r. działa Środowiskowa Sekcja Jiu-Jitsu, której adepci mogą poszczycić się wieloma sukcesami szkoleniowymi i sportowymi o zasięgu ogólnopolskim.

Do rywalizacji i wspólnej zabawy oprócz dzieci szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i licealnej zaproszono w tym roku także rodziców, czyniąc z turnieju rodzinną imprezę pokoleniową, w której ścierały się autentyczne doświadczenie i młodzieńczy zapał. Tym samym turniejowe zmagania były kontynuacją Szkolnych Dni Społecznych, którym w tym roku przyświecało hasło „Rodzina to siła”.

Informację przygotowała: I. Piatrzak-Płachta

Więcej informacji oraz zdjęcia można znaleźć pod adresem: