18 czerwca 2015 21:14

Konkursy ekologiczne

W czerwcu rozstrzygnięte zostały wewnątrzszkolne konkursy ekologiczne. „Woda - jest życiem” - konkurs wiedzy z zakresu ekologii oraz konkurs literacki: „Woda to niebieskie złoto”.

W pierwszym dwuetapowym konkursie uczniowie klas III pisali test z wiadomości o wodzie we wszystkich jej aspektach: chemicznym, biologicznym, geograficznym, gospodarczym. Do następnego etapu przeszli ci uczniowie, którzy napisali najlepiej w poszczególnych klasach. Uczniowie tak dobrze radzili sobie z konkursowymi pytaniami, że zorganizowano dogrywkę. Młodzież we własnym zakresie przygotowała prezentację na temat: „Znaczenie wody w przyrodzie i działalności człowieka oraz sposoby jej ochrony”, a następnie przedstawiła pisemny raport. Największą wiedzą wykazali się uczniowie z klasy III a - Alicja Pietrzak, Dominik Krupiński, Piotr Węgiełek. Zostali oni nagrodzeni książkami o tematyce przyrodniczej oraz torbami ekologicznymi.

W następnym konkursie o charakterze literackim: „Woda to niebieskie złoto” wzięło udział 44 uczniów naszego gimnazjum. Wśród form wypowiedzi przeważały opowiadania, rozprawki i listy. Uczniowie wyróżnieni: Magdalena Pryszczewska -III b, Alicja Pietrzak -III a, Grzegorz Szydłowski -III c.

Nagrody książkowe zostały dofinansowane ze środków WFOŚ w Lublinie.

Organizatorzy konkursów: p. Anna Albrycht, p. Dorota Kruszyńska, p. Beata Mazur-Wójtowicz.

Informację przygotowała: A. Albrycht