01 czerwca 2015 22:04

Szkolne Dni Społeczne

28 maja 2015r. rozpoczęliśmy w naszym gimnazjum Szkolne Dni Społeczne, będące podsumowaniem realizacji programu wychowawczego „Korona Polskiego Wychowania” (we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo) oraz projektów edukacyjnych pt. „Rodzina to siła”. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele: władz lokalnych, Kuratorium Oświaty, Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Lubelskiego, szkół z terenu Gminy Wólka oraz szkół z województwa lubelskiego, których patronami są lotnicy.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny pt. „Bez korzeni nie ma skrzydeł…”, w którym odnieśli się do uniwersalnych wartości, kształtujących obraz dawnej i współczesnej rodziny. Był on ilustrowany archiwalnymi fotografiami z początku XX wieku., przedstawiającymi rodzinę patrona szkoły Wojciecha Kołaczkowskiego.

Rozstrzygnięto międzyszkolne konkursy: plastyczny i literacki pt. „Rodzina to siła”.

Zaproszeni goście obejrzeli wyjątkową wystawę „Militaria z okresu II wojny światowej - nasza rodzinna pasja”. Poświęcona była uzbrojeniu, wyposażeniu i umundurowaniu żołnierzy różnych armii z okresy I i II wojny światowej. Wystawa prezentowała wspólną pasję uczniów naszej szkoły, Przemysława, Mateusza i Łukasza, oraz ich rodziców – państwa Katarzyny i Zbigniewa Barów.

Ponadto goście mogli zobaczyć efekty pracy uczniów nad projektami edukacyjnymi, np. „Odkrywamy sekrety nazwisk rodzin uczniów naszej szkoły”, „Kodeks współczesnej rodziny”, „Historia mojej rodziny”, „Herb naszej rodziny”.

W programie wspólnie z uczniami naszej szkoły wystąpił absolwent gimnazjum Karol Motyka - zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Wokalistów Reggae w Lublinie.

29 maja 2015 r. rozstrzygnęliśmy konkurs kulinarny: „Najlepszy przepis mojej mamy” oraz uczestniczyliśmy w rodzinnych rozgrywkach sportowych.

Informację przygotowała A. Krzyżanowska

Więcej zdjęć - na stronie Szkolnego Koła Fotograficznego