25 maja 2015 17:11

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

21 maja 2015 roku uczniowie klasy II b i II d wraz z wychowawcami - p. Barbarą Kozyrą i p. Dorotą Kruszyńską oraz p. Anną Siembidą i p. Anną Albrycht uczestniczyli w wycieczce ekologicznej do Kazimierza Dolnego.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji oraz warsztaty w Muzeum Przyrodniczym. Wystawy przedstawiające wyjątkowe walory Kazimierskiego Parku Krajobrazowego zrobiły wrażenie, dlatego też uczniowie chętnie wyruszyli w plener po okolicznych wąwozach. Podczas spaceru obserwowali zmieniający się krajobraz, poznali genezę powstawania wąwozów. Niezwykle ciekawy okazał się bajkowy wąwóz - Korzeniowy Dół. Pomimo zmęczenie młodzież na koniec udała się na Rynek, aby podziwiać uroki miasteczka.

Do Pliszczyna wróciliśmy późnym popołudniem.

Wycieczka była dofinansowana ze środków WFOŚ w Lublinie.

Informacje przygotowała: Dorota Kruszyńska