Archiwum - Aktualności

25 maja 2015 16:47

3 x NIE z Enejem

Nie piję! Nie palę! Nie ćpam!

Pod takim hasłem 21 maja 2015 roku chętni uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w imprezie  przeciwko narkomanii NIEĆPA 2015 w hali MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie. Gościem specjalnym, był zespół ENEJ.

NIEĆPA to cykliczna impreza organizowana w różnych miastach Polski. Jej cel jest jasny - aktywne działanie na rzecz profilaktyki uzależnień.

Schemat imprezy od kilku lat pozostaje taki sam. Pierwsza część poświęcona jest profilaktyce. Przedstawiciel organizacji działającej na rzecz przeciwdziałania narkomanii opowiada o zagrożeniach, jakie niesie zażywanie narkotyków oraz o tym, gdzie można uzyskać pomoc, w przypadku, jeżeli sami jesteśmy uzależnieni lub problem dotyczy członka naszej rodziny. Później pora na koncerty.

Jako pierwszy wystąpił zespół STO%. Wokalista zespołu Piotr Nagiel sam przeszedł przez piekło uzależnienia, ale pokonał je. Dziś jest nie tylko muzykiem, ale i terapeutą uzależnień z wieloletnim stażem. Gwiazdą wieczoru był energetyczny zespół ENEJ, który łączy muzykę folkową, ska oraz rytmy muzyki ukraińskiej.

Późnym wieczorem w dobrych nastrojach, rozśpiewani i roztańczeni  powróciliśmy do domów.

Opiekunami podczas koncertu byli nauczyciele: p. Agnieszka Kosińska, p. Beata Lisewska,  p. Szymon Szewczyk

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w następnym roku do udziału w imprezie NIEĆPA.

Informację przygotowała Agnieszka Kosińska

Przeczytano: 505 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: