25 lutego 2015 19:37

„Zdrowo i ekologicznie”

Koło Młodych Ekologów rozpoczyna realizację projektu pt. „Zdrowo i ekologicznie”. Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie.

Poprzez realizację tego programu, chcemy przybliżyć młodzieży zasady prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcić ich do pierwszych eksperymentów w kuchni oraz zwrócić  uwagę na ważne problemy społeczne takie jak marnowanie żywności, energii czy wody. Realizacja tego programu rozbudzi również u młodzieży potrzeby ochrony środowiska i zapobiegania dewastacji przyrody, rozwinie wrażliwość w stosunku do przyrody, nauczy praktycznych umiejętności potrzebnych do stosowania w konkretnych sytuacjach.

W związku z powyższym zaplanowano następujące zadania: prelekcje, wykłady, warsztaty ekologiczne, konkursy, wystawy prac uczniów, wycieczki. Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Opiekunki KME

Informację przygotowała: D. Kruszyńska