16 grudnia 2014 21:11

Lekcja w muzeum przed świętami

16.12.14 uczniowie klas Ic i  Id pojechali do Muzeum Lubelskiego na lekcję muzealną. Poznawali malarstwo historyczne i batalistyczne. Oglądali obraz „Unia lubelska”, wypełniali kartę pracy, rysowali oraz  układali puzzle „Zamek lubelski” i „Unia lubelska”. Podziękowali pani  przewodnik za piękne zajęcia, a następnie zapoznali się ze sztuką ludową Lubelszczyzny. Wszystkim spodobała się wystawa świąteczna, podziwiali też prehistorycznych łowców i ich siedziby.  Po wizycie na zamkowym dziedzińcu  wycieczka udała się do kościoła Dominikanów, gdzie budowano właśnie szopkę. Wszędzie stały dekoracje świąteczne. W radosnym świątecznym nastroju  uczniowie wrócili do szkoły po lekcji innej niż wszystkie. Opiekunkami na wycieczce były p. Agnieszka Kosińska i p. Elżbieta Rola.

Inf.: Elżbieta Rola