11 grudnia 2014 19:43

Konkursy ekologiczne

W październiku 2014 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do trzech konkursów ekologicznych w ramach projektu: „Pokonaj śmieci”, który jest realizowany we współpracy z WFOŚ w Lublinie. Uczniowie klas I wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej pt: „Wszystko wiem o odpadach”. Przed konkursem odbyły się warsztaty przeprowadzone na lekcji chemii i geografii, podczas których dyskutowaliśmy czy rozwiązanie problemu „Odpady” jest możliwe. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży idei segregacji śmieci jako świadomego postępowania proekologicznego oraz uświadomienie jak dużo każde gospodarstwo domowe produkuje śmieci.

Uczniowie klas drugich pisali prace na lekcjach języka polskiego na temat - „Moja Ziemia - mój dom”. Najciekawsze prace zostały zamieszczone w Kronice Koła Młodych Ekologów i odczytane na forum danej klasy.

Chętni uczniowie wzięli również udział w konkursie przyrodniczo-plastycznym: „Jak wykorzystać śmieci - recykling”. Prace wykonane starannie i ciekawie, zostały przedstawione na forum szkoły, na głównym korytarzu.

Uczniowie zostali nagrodzeni książkami o tematyce przyrodniczej, które wręczono na apelu przy całej społeczności szkolnej.

Informację przygotowała Dorota Kruszyńska