Archiwum - Aktualności

24 października 2014 20:16

Wycieczka do Warszawy

22 października 2014 r., wspólnie z panią Dyrektor Anną Krzyżanowską, p. Dorotą Kędzierską, p. Iwoną Pietrzak-Płachtą oraz p. Agnieszką Kosińską, uczestniczyliśmy w jednodniowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Sejmu, gdzie trwał właśnie drugi dzień obrad 78. posiedzenia Sejmu.

Razem z Wysoką Izbą wysłuchaliśmy informacji bieżącej, na temat budżetu nauki na 2015 r. oraz zmiany w zasadach podziału dotacji statutowej na finansowanie badań naukowych, złożonej przez KP PO. Informację przedstawił sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marek Ratajczak.

Uczestniczyliśmy  w krótkiej prelekcji dotyczącej historii Sejmu, jego organów i zasad funkcjonowania.

Następnym  punktem programu był spacer po Starym Mieście. Zobaczyliśmy  m. in. Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta i pomnik  Warszawskiej Syrenki.

Na koniec zostało miejsce, na obejrzenie którego czekała cała męska (ale nie tylko) część uczestników wycieczki –Stadion Narodowy. Razem z przewodnikiem przeszliśmy „trasę piłkarza”. Mogliśmy poczuć przedmeczową atmosferę w piłkarskiej szatni, zasiąść wygodnie na ławce zawodników, by za chwilę wejść na płytę Stadionu Narodowego i wyobrazić sobie moc trybun piłkarskich.

Nie zabrakło czasu na odpoczynek przy posiłku, a i pogoda okazała się łaskawa, kropiąc nas deszczem dopiero podczas powrotu do domu.

Informację przygotowała I. Pietrzak-PłachtaPrzeczytano: 864 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: