07 października 2014 12:51

Spotkanie z duchem Bieluchem

Dnia 6 października 2014 r. uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Chełma. Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu z zakresu ekologii, który jest realizowany we współpracy z WFOŚ w Lublinie.

Program obejmował zwiedzanie chełmskich podziemi kredowych oraz uczestnictwo w warsztatach w Muzeum Ziemi Chełmskiej. Uczniowie przeszli oświetloną trasą turystyczną o długości 2 km. Zwiedzanie kopalni trwało ok. 50 minut, a temperatura w podziemiach wynosiła tylko +9°C. Ponieważ trasa rozciąga się pod chełmską starówką, w czasie zwiedzania przewodnik objaśniał kolejno, pod jakimi ulicami znajdują się korytarze. Wewnątrz można było także obejrzeć różne ekspozycje archeologiczne i górnicze. Najwięcej emocji wśród naszych uczniów zdecydowanie wzbudziło  spotkanie z duchem Bieluchem.

Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach w Muzeum Ziemi Chełmskiej, gdzie zapoznaliśmy się z jej ekspozycją ,wysłuchaliśmy wykładu, a na koniec sprawdziliśmy swoją wiedzę, rozwiązując krzyżówkę przygotowaną przez osoby prowadzące warsztaty.
To była bardzo udana wycieczka. Do Lublina wrócilismy w wyśmienitych humorach.

Informację przygotowały: Dorota Kruszyńska i Iwona Pietrzak-Płachta.