03 października 2014 10:46

"Gaudeamus igitur”

30 września 2014 r. oficjalnie w poczet uczniów Gimnazjum im. Pułkownika Wojciecha Kołaczkowskiego przyjęci zostali pierwszoklasiści. Zespół wokalny prowadzony przez panią Agnieszkę Kosińską renesansową pieśnią „Gaudeamus igitur” wprowadził nas w podniosły nastrój ślubowania. Uczniowie uroczyście przyrzekli, że będą wytrwale zdobywać wiedzę, dbać o godność ucznia i dobre imię szkoły, krzewić ideały prawdy, dobra i piękna, darzyć szacunkiem innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja poszczególnych klas, odbył się też konkurs wiedzy o naszej szkole. Pierwszoklasiści  ujawnili swoje talenty, wykazali się poczuciem humoru i dystansem do samych siebie.

Pani Dyrektor pogratulowała również zwycięzcom w mędzynarodowym konkursie plastyczno-literackim „Moje inspiracje muzyczne” oraz zdobywcom stypendiów za naukę i bardzo dobre sprawowanie.

Uroczystość zakończyła się wspólną dyskoteką z okazji Dnia Chłopaka.

Informację przygotowały: B. Mazur-Wójtowicz, I. Pietrzak-Płachta
Foto: A. Zinger