19 września 2014 19:22

Pokazy z Fizyki

8 września 36 uczniów naszej szkoły uczesniczyło w 55 Pokazach z Fizyki organizowanych przez Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego i Instytut Fizyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pokaz składał się z czterech części. W pierwszej wyjaśniano fizyczne podstawy działania współczesnych i historycznych zabawek, w drugiej pokazywano przykłady ruchów drgających i fale, kolejna część dotyczyła praw ruchu obrotowego a w ostatniej mieliśmy okazję zobaczyć doświadczenia związane z temperaturą i efektami cieplnymi. Mimo że niektóre zagadnienia były dość trudne, to jednak pokaz wzbudził duże zainteresowanie.

Nasi uczniowie wspomagali nauczycieli akademickich prowadzących pokazy, aktywnie uczesnicząc w wielu doświadczeniach.

Za rok wybierzemy się znowu.

Informacja: K.Szewczyk

Fotografie: M.Galiński, I.Pietrzak-Płachta