09 września 2014 12:51

Dożynki 2014

Dnia 7 września 2014 r. w Wólce odbyły się Dożynki Gminne. Reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w dziękczynnej Mszy św. Po jej zakończeniu i uroczystym przemarszu z wieńcami dożynkowymi goście mogli obejrzeć stoiska prezentujące szkoły z terenu gminy Wólka.

Na naszym stoisku w tym roku można było obejrzeć wystawę, dzięki której Przemek Bara, Kamil Kasperek i Miłosz Podstawka pod opieką p. Ewy Szewczyk, zdobyli III miejsce w finale konkursu „Losy kultury ziemiańskiej w mojej miejscowości” organizowanego przez IPN pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W związku z 15- leciem istnienia naszego gimnazjum można było także zobaczyć kroniki dokumentujące życie szkoły od pierwszego dnia jej istnienia do chwili obecnej. Na scenie  z „Tańcem Pierrotów” reprezentowały nas uczennice z klas II oraz Anna Szurek w piosence  „Chodź, pomaluj mój świat”. Za przygotowanie programu artystycznego odpowiedzialna była p. Agnieszka Kosińska.

Informację przygotowała: I. Pietrzak-Płachta, foto: M. Podstawka