24 czerwca 2014 10:59

Barwa , dźwięk i poezja w Nałęczowie

23 czerwca 2014 r. o godzinie 15.30 w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie odbyło się uroczyste podsumowanie XV edycji Międzynarodowego Konkursu „Moje inspiracje muzyczne” zorganizowanego przez Prywatną Szkołę Muzyczną I stopnia im. I. J. Paderewskiego w Nałęczowie. Na konkurs wpłynęło 428 zgłoszeń z kategorii muzyka, plastyka, literatura. Uczniowie naszego gimnazjum zdobyli nagrody: Magdalena Pryszczewska II nagroda- literatura, Piotr Węgiełek III nagroda–plastyka, Karolina Karwacka wyróżnienie-lietratura . Opiekunem artystycznym była pani Agnieszka Czerwińska.

Uroczystość rozpoczęła się pięknym koncertem instrumentalno - wokalnym z udziałem laureatów kategorii muzycznej i literackiej. Uczniowie z całej Polski oraz Białorusi wykonywali dzieła muzyki klasycznej na skrzypcach, gitarach, mandolinach z towarzyszeniem fortepianu oraz recytowali swoje wiersze na temat: „Preludium życia młodego muzyką tkanego”. Wszyscy zasłuchani byli w słowa i dźwięki rozbrzmiewające w pałacowych wnętrzach… Po koncercie laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, tomiki poezji ilustrowane nagrodzonymi pracami plastycznymi oraz pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej uczestniczyliśmy w uroczystej wystawie plastycznej. Potem przyszedł czas na pamiątkowe fotografie… To kulturalne spotkanie zostanie na pewno wszystkim długo w pamięci!

Gratulujemy serdecznie sukcesu!!!!

przygotowała Agnieszka Czerwińska