10 maja 2014 11:48

Obchody święta 3 Maja

8 maja odbyła się akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowali ją przede wszystkim uczniowie klas pierwszych i zespołu projektowego z klas drugich pod kierunkiem:p. Elżbiety Roli, p. Agnieszki Czerwińskiej i p. Sylwestra Kurnickiego.

Przedstawienie rozpoczęło się dyskusją o tym, czym jest patriotyzm. Następnie obejrzeliśmy reportaż z  Warszawy z 1791r., z obrad Sejmu Wielkiego. Wystąpił król Stanisław August Poniatowski i marszałek Stanisław Małachowski. Potem na scenie pojawiła się mama z dwoma synkami, którzy rozmawiali o królu i jego przysiędze. Wreszcie dziewczęta ustawiły kwiaty w barwach narodowych.  Klasa I c wykonała piosenkę „Wolność”. Chór śpiewał  pieśni patriotyczne, a uczniowie klas trzecich zatańczyli poloneza, który ćwiczyli pod kierunkiem p. Beaty Zinger.

Młodzież gimnazjum godnie uczciła święto 3 Maja.

Informację przygotowała E. Rola

Zdjęcia;A. Zinger