27 czerwca 2017 08:54 | Aktualności

„Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…”

23 czerwca 2017 r. odbyła się w naszym gimnazjum wyjątkowa uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017r.  Wyjątkowa, bo żegnaliśmy uczniów klas III oraz podsumowaliśmy pracę naszej szkoły, która od 1.09.2017 r. przestaje istnieć jako odrębna instytucja. Oddziały gimnazjalne od nowego roku szkolnego zostają włączone do Szkoły Podstawowej im. Róży Kołaczkowskiej w Pliszczynie, a tegoroczni absolwenci po raz ostatni złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar Gimnazjum im. pilota Wojciecha Kołaczkowskiego w Pliszczynie.

Gościliśmy na niej Wójta Gminy Wólka Pana Edwina Gortata, przedstawicieli Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Lubelskiego – Prezesa Janusza Stachowicza oraz Panią prof. Wandę Brzyską, przedstawicieli Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo – Panią Martę Szaro - koordynatora Programu Korona Polskiego Wychowania oraz Katarzynę Zacharek, Przewodniczącą Rady Rodziców - Panią Joannę Bogusz, Rodziców, Pracowników szkoły oraz Uczniów.

Dyrektor Anna Krzyżanowska tradycyjnie wręczyła uczniom świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy za stypendia naukowe i sportowe. Uczniowie klas III otrzymali nagrody za najwyższą średnią, najwyższy wynik egzaminu gimnazjalnego,  służbę w poczcie sztandarowym, działalność artystyczną, pracę w Szkolnym Klubie Wolontariusza oraz Samorządzie Uczniowskim. Wręczone zostały także nagrody dla najlepszego czytelnika i za 100% frekwencję. Najwyższe wyróżnienie Statuetkę Ikara dla najlepszego absolwenta zdobyła uczennica klasy III c  Agnieszka Kasperek.

Klasy I i II zostały nagrodzone przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo perłami Korony Polskiego Wychowania. Klasa III a i III c odebrały nagrodę za organizowaną w szkole Sztafetę Dobra.

Przedstawiciele klas trzecich złożyli podziękowania dla wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, a uczniowie klas II pożegnali swoich starszych kolegów, kończących naukę w gimnazjum.

Pani Dyrektor wręczyła pamiątkowy dyplom dla księdza Mariusza Wrzesińskiego, którego uczniowie po raz kolejny nagrodzili tytułem Najlepszego Nauczyciela.

Podczas mszy świętej, która poprzedzała uroczystość w szkole, podziękowaliśmy za wspólnie spędzone lata księdzu proboszczowi Henrykowi Lachurowi, życząc wszelkich łask bożych w nowej placówce duszpasterskiej.

Z gimnazjum żegnał się także nauczyciel wychowania fizycznego Pan Arkadiusz Zinger uhonorowany Nagrodą Wójta za pracę na rzecz szkoły i Gminy Wólka. Było to jednocześnie wzruszające pożegnanie z koleżankami i kolegami z pracy oraz wychowankami. Pan Wójt wręczył z tej okazji wyjątkowy prezent – piłkę z autografem koszykarza Marcina Gortata.

Na zakończenie Pani Dyrektor podsumowała pracę gimnazjum, podziękowała za wieloletnią współpracę wszystkim Pracownikom, Partnerom szkoły oraz Rodzicom, życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

Inf.: Anna Krzyżanowska