10 czerwca 2017 22:59 | Aktualności

Margaret - Niećpa 2017

7 czerwca 2017 r. wybrana młodzież naszego gimnazjum, w ramach nagrody za działania na rzecz szkoły, brała udział w koncercie organizowanym w ramach programu profilaktycznego „Niećpa″.

Celem imprezy było zapobieganie szerzeniu się sięgania przez dzieci i młodzież po różnego rodzaju używki, promowanie kultury oraz atrakcyjnych i interesujących form spędzania wolnego czasu, pokazaniu dzieciom i młodzieży, że można dobrze się bawić na każdego rodzaju imprezie bez używek.

Główną atrakcją wieczoru był koncert Margaret. Jednak zanim na koncertowej scenie pojawiła się artystka, swój repertuar zaprezentował zespół STO %. Wokalista tego zespołu  Piotr Nakiel jest żywym przykładem na to, że z nałogami można walczyć i wygrać, gdyż sam był osobą palącą, nałogowo pijącą alkohol i zażywającą narkotyki. W chwili obecnej bierze udział w wielu programach profilaktycznych i jest terapeutą.

Humor i miła atmosfera towarzyszyły uczniom i opiekunom podczas całego wyjazdu.

Przygotowała: Iwona Pietrzak-Płachta