18 grudnia 2016 19:28 | Aktualności

Budowanie wspólnoty klasy

15 grudnia 2016 roku odbyło się podsumowanie naszych semestralnych działań w ramach programu Korona Polskiego Wychowania, pod hasłem: „Budowanie wspólnoty klasy.”

Uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem swoich wychowawców i liderów przez cały semestr pracowali nad realizacją różnych działań. Grudniowe spotkanie, w którym wzięli udział zaproszeni goście: Pani Marta Szaro i Pani Katarzyna Zacharuk było jednocześnie podsumowaniem projektu: z zakresu ekologii „Dzielisz świat z roślinami”. Uczniowie mieli szansę wykazania się różnymi umiejętnościami: kreatywnością, umiejętnością współpracy, zdolnościami aktorskimi, a wszystko to poparte było wiedzą z dziedziny ochrony środowiska. Grupy walczyły o tytuł „mistrza ekologii”. Jury w składzie: Pani Dyrektor Anna Krzyżanowska, Pani pedagog Anna Siembida i nauczyciel geografii Pani Anna Albrycht czuwało nad właściwym przebiegiem rywalizacji.

A jakie zadania były przed uczestnikami? Otóż: każdy zespół zaprezentował wybrany przez siebie kwiat – były stokrotki, róże, kaktusy. Uczniowie ponadto rozwiązywali krzyżówkę, zmagali się z zagadkami, wykazali się znajomością roślin w języku angielskim, rozpoznawali gatunek drzewa na podstawie przedstawionych na planszy liści, nasion, owoców, a także przygotowywali scenkę ekologiczną. Do rywalizacji, zagrzewały wszystkich niezwykle kolorowe transparenty.

Mistrzem ekologii okazała się klasa I c, gratulujemy!

Za właściwą realizację zadań odpowiedzialni byli wychowawcy klas pierwszych: p. Barbara Kozyra, p. Dorota Kruszyńska i p. Maryla Podstawka.

Inf.: Dorota Kruszyńska