17 listopada 2016 20:27 | Aktualności

11 Listopada

W 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę nasze gimnazjum wraz z innymi szkołami wzięło udział w uroczystościach gminnych w Wólce. Poczet sztandarowy reprezentował gimnazjum przy składaniu wieńców przed obeliskiem przy Urzędzie Gminy i na Mszy św. Potem rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej pt. „Sadźmy przyjacielu róże”. Z gimnazjum wystąpiła Dorota Tarczyluk z kl. III c, która zaśpiewała pięknie dwie piosenki: „Sadźmy przyjacielu róże” i „Biały krzyż”. Otrzymała za to nagrodę z rąk Wójta Gminy Wólka p. Edwina Gortata. Słowo wstępne przed konkursem pieśni wygłosili uczniowie naszej szkoły: Krystian z kl. II a oraz Agata, Klaudia i Ola z kl. II c. Festiwal Pieśni Patriotycznej z udziałem dzieci imłodzieży ze wszystkich szkól na terenie gminy został zorganizowany przez Urząd Gminy Wolka i Fundację „Biała Róża”. Dzieci i młodzież z Pliszczyna przygotowała do występów p. Agnieszka Kosińska.

Inf.: Elżbieta Rola