17 listopada 2016 17:56 | Aktualności

Święto Niepodległości w Gimnazjum

Święto Niepodległości w Gimnazjum w Pliszczynie przybrało w tym roku niecodzienną formę. W ramach programu Korona Polskiego Wychowania, pod hasłem: „Budujemy wspólnotę narodu” klasy drugie przygotowały wyjątkowe działania. Klasa IIA zadbała o wystrój szkoły, kotyliony dla uczniów i nauczycieli a także patriotyczną ściankę do zdjęć. Klasa IIB przygotowała sondę uliczną, która sprawdzała wiedzę uczniów i mieszkańców Lublina na temat odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasa IIC przygotowała koncert pieśni patriotycznych oraz zadbała o oprawę muzyczną apelu zorganizowanego 14 listopada.

Apel poprowadziła klasa IIB. Wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn, obejrzeliśmy krótki program artystyczny, a następnie zaprezentowano wyniki sondy ulicznej.  Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości.

Święto nie ograniczało się jedynie do apelu.Dzięki patriotycznym śpiewom klasy IIC oraz dekoracjom klasy IIA w całej szkole można było odczuć wyjątkową atmosferę tego wyjątkowego dnia.

Przygotował: Szymon Szewczyk