25 października 2016 16:13 | Aktualności

Dzielisz świat z roślinami

W roku szkolnym 2016/2017 w Gimnazjum im. płk pilota Wojciecha Kołaczkowskiego w Pliszczynie członkowie Koła Młodych Ekologów zaplanowali realizację zagadnień związanych z ochroną, poznaniem warunków przyrodniczych, występowania roślin w lokalnym środowisku i w Polsce. W tym celu powstał projekt „Dzielisz świat z roślinami” przeznaczony dla uczniów naszego gimnazjum.

Celem projektu jest ukazanie uczniom roli jaką odgrywają rośliny w otoczeniu, ich poszanowanie, ochrona i wykorzystanie w życiu codziennym.

Realizacja projektu odbywa się we współpracy z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. W trakcie realizacji projektu przewidujemy: wykonanie prac plastycznych, przeprowadzenie konkursów, organizowanie wycieczek dydaktycznych, warsztatów.

W październiku uczniowie klas pierwszych podjęli już działania zgodne z planem Koła Młodych Ekologów i wykonali konkursowe prace plastyczne pod tytułem „Piękno wokół nas” wykorzystując naturalne surowce takie jak: ziarna, liście, kwiaty..., które stały się elementem dekoracji na uroczystości ślubowania klas pierwszych. Uczniowie tych klas zaprezentowali również stroje jesienne wykonane z suszonych liści, kasztanów, kwiatów i owoców.

Podsumowania projektu pracy Koła Młodych Ekologów dokonamy w styczniu podczas turnieju dla klas pierwszych. Uczniowie walcząc o tytuł „mistrza ekologii” będą mieli okazję wykazać się przede wszystkim umiejętnościami praktycznymi, ale również wiedzą teoretyczną zdobywaną na lekcjach przedmiotów przyrodniczych.

Inf.: Anna Albrycht, Dorota Kruszyńska