17 października 2016 16:47 | Aktualności

Ślubowanie klas pierwszych

12 października 2016 roku w naszym gimnazjum odbyło się ślubowanie klas pierwszych.

W uroczystości uczestniczyła cała społeczność szkolna na czele z Panią Dyrektor Gimnazjum Anną Krzyżanowską oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Wólka Pan Edwin Gortat, prezes Klubu Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Lubelskiego Pan Janusz Stachowicz oraz Pani prof. Wanda Brzyska, koordynator programu KPW Pani Katarzyna Zacharek, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Bogusz.

Na początku uroczystości uczniowie odśpiewali pieśń Gaudeamus i złożyli ślubowanie, stając się jednocześnie pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.

W dalszej części uroczystości przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w krótkim programie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkaniu młodzież wyróżniła Nauczyciela Roku, którym został ksiądz Mariusz Wrzesiński.

Tego dnia mogliśmy obejrzeć również pokaz mody ekologicznej przygotowany przez uczniów klas pierwszych, pod kierunkiem wychowawców, w ramach działań programu Korona Polskiego Wychowania. Młodzi artyści zaprezentowali najnowsze trendy, które będą obowiązywały jesienią w naszej gminie.

Inf. przygotowały: Maryla Podstawka, Dorota Kruszyńska